William Petersen - Dotkl jsem se smrti

19. července 2008 v 12:03 | Danča |  Gil Grissom

Má dánské kořeny, herectví vystudoval ve Španělsku a jeho druhá manželka je Italka. ''Miluju Evropu, a především tamní ženy,'' říká čtyřiapadesátiletý William Petersen.

K hlavní roli v Kriminálce Las Vegas se dostal tak trošku jako slepý k houslím. Televize CBS si ho totiž pojistila do některého ze svých dalších projektů kontraktem, který mu zaručoval statisícový příjem i v době, kdy nenatáčel. Když pak přišel námět na Kriminálku Las Vegas, nikoho nenapadlo, že by hlavní roli mohl ztvárnit někdo jiný.
V roce 2002 mu spadla do náručí nabídka producentského křesla v připravované odnoži Kriminálky Las Vegas odehrávající se v Miami. Tu ale rezolutně odmítl. ''Všichni argumentovali tím, že náš seriál kopíruje stále více autorů, tak proč bychom ho nemohli okopírovat i my. Byl jsem zásadně proti. Nechtěl jsem se podílet na něčem, co by podrývalo úspěch Kriminálky Las Vegas,'' vzpomíná Petersen, který byl nakonec v šoku z toho, jakou oblibu si Miami - a později také New York- u diváků získaly. Aniž by přitom nějak výrazně utrpěla sledovanost Las Vegas.

Do ženění jsem šel po hlavě

''Bylo mi jednadvacet a nevěděl jsem, co dělám. Chtěl jsem se zachovat jako dospělák, jako chlap, ale nebyl jsem na to připravený,'' říká Petersen o svém prvním sňatku. Nikdy toho ale nelitoval, protože ho první manželka přivedla k herectví. ''Utekli jsme spolu do Španělska, kde jsem chodil na kurzy.'' První vztah, z něhož má dvaatřicetiletou dceru Maite a dnes i čtyřletého vnuka Marzika, vzal za své po sedmi letech. Teď žije pátým rokem s italskou učitelkou biologie Ginou Ciron, s níž se oženil v roce 2003 v Itálii. Tam tráví manželé čas, když William nenatáčí. Ovšem nejen herectvím je živ. Má vlastní produkční společnost a nemalé peníze vydává za filmová práva k detektivním románům současných autorů.
V rozhovoru pro časopis Playboy před čtyřmi lety přiznal, že nejhorším zážitkem v jeho životě byla jeho klinická smrt, do níž se dostal po úrazu v divadle. ''Usekl jsem si při představení v Chicagu prst a ztratil spoustu krve. Když mě převezli na pohotovost, okamžitě jsem zkolaboval. Slyšel jsem lékaře, jak říkají, že ztrácím vitální funkce. Pak jsem byl najednou na eskalátoru, před dlouhým tunelem, na jehož konci bylo bílé světlo. Pak si zřetelně pamatuju mužský hlas, který říkal, že ještě není můj čas, že mám zmizet z těch jezdících schodů. Hodně mě to poznamenalo a hlavně mi to dalo pocit, že tam na druhé straně panuje klid. Když jsem to vykládal přátelům, považovali mě za šílence a radili, abych už nebral tolik drog.''
Tento článek jsem opisovala z článku v časopise, takže pls když, tak kopírovat se zdrojem. THX ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nejlepší šéf u krimošek je..

Horatio Caine
Gil Grissom
Mac Taylor

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama